Haber

Sancaktepe Belediyesi Muharrem’de 10 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Sancaktepe Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişiye aşure dağıttı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü kazanı devralarak vatandaşlara aşure dağıttı.

İlk olarak Samandıra Meydanı’nda başlayan aşure dağıtımına Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ay-yıldızlı Türk bayrağıyla süslenen aşure kazanının başında bulunan Önder Şeyma Döğücü, Sancaktepe’de vatandaşlara aşure dağıttı.

Samandıra Meydanı’ndan sonra Yenidoğan Meydan, Sarıgazi Demokrat Cad. ve Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplam 10 bin kişiye dağıtım yapıldı. Öte yandan etkinliğe katılan vatandaşlar, Lider Döğücü ile hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Bugün mübarek günlerin farkına vardık. Muharrem ayının 12. günündeyiz ve aşurelerimizi dağıtmaya başladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dört meydanımızda aşuremizi kendimiz hazırlayıp pişirdik. Sancaktepeli kardeşlerimizle paylaşıyoruz.”

“Belediyemiz canla başla çalışıyor”

Etkinliğe katılan Zekiye Oğuz, “Şeyma Hanım’a teşekkürler. Geçen sene kızım ilk ayakkabısını Şeyma Döğücü’ye aldı. Kızım fotoğraf çektirmek istedi, bekliyoruz. Belediyemiz çalışıyor. zor, çok iyi şeyler yapar.” – İSTANBUL

unye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu