Teknoloji

iPhone kullanıcıları Apple’ın iOS 17.1 güncellemesinden şikayetçi

iOS 17’nin mevcut özelliklerde önemli iyileştirmeleri Her ne kadar getirmiş olsa da birçok kullanıcı geçen yıl yayınlanan iOS 16 sürümüne takılıp kaldı. Bunun nedeni ise kullanıcıların yanlış anlaşılmalardan dolayı yeni sürüme geçmek istememeleridir.

Örneğin bazı kullanıcıların telefonları gece şarj olurken kapanıyor, bazılarının ise Wi-Fi bağlantılarında kesintiler yaşanıyor.

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone modelleri için söz konusu sorunları çözecek iOS 17.1 güncellemesini yayınladı.

Kullanıcılar şikayet ediyor

Birçok iPhone kullanıcısı güncellemeyi hızlı bir şekilde yüklerken yeni raporlar indirme işlemini geciktirmenize neden olabilir.

Pek çok kullanıcı, güncellemenin pil ömrünü bozduğunu ve pili birkaç saat içinde tükettiğini iddia ediyor.

Güncellemeyi indirdiyseniz ve pil ömrünüzün azaldığını fark ettiyseniz yapmanız gereken pil sağlığınızı kontrol etmenizdir.

iPhone piliniz konusunda endişeleniyorsanız ve iOS 17.1 güncellemenizin üzerinden birkaç gün geçtiyse Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı ve Şarj Etme bölümüne gidin ve maksimum kapasiteyi kontrol edin.

iOS 17.1 güncellemesinin pil sağlığını bozduğuna dair sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar şöyle:

iPhone 15’teki iOS 17.1’in Boşta Pil tüketimi inanılmaz derecede yüksek. Sanırım birkaç şarj döngüsüne kadar beklemem gerekecek.

Yeni telefonumun pili kötüleşiyor. Her 7 dakikada bir yüzde 1 oranında gidiyor. iOS 17.1 berbat. Apple, lütfen müşteri kaybetmeden önce bunu düzelt.

Bu yıl şu ana kadarki en kötü deneyim; İOS 17.1’e güncelledikten sonra iPhone’umun pili deli gibi bitiyor.

ZDNet araştırmacılarından Adrian Kingsley-Hughes, yeni güncelleme sonrasında pil sağlığındaki kötüleşmenin geçici olduğunu şöyle açıklıyor:

Bir iPhone’a yeni bir işletim sistemi yüklemek, indekslemeden pili yeniden kalibre etmeye kadar arka planda birçok şeyin gerçekleşmesini tetikler ve bu, saatler hatta günler sürebilir.

Bu sadece güç tüketmekle kalmıyor, aynı zamanda pilin kalibrasyonu nedeniyle pilin çabuk bittiği izlenimini veriyor ama durum böyle değil. Tek yapmanız gereken beklemek.

habercardak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu