Haber

Depremzede çocuklar futbol oynayarak moral yükseltti

Darıca’da Büyükşehir Belediyesi’nin tesis ve kamplarında kalan depremzedeler, futbol oynayarak gergin anları unutmaya çalışıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından kent genelindeki kamp ve tesislerinde hayatta kalanları ağırlamaya devam ediyor. Depremin olduğu ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir, hem afet bölgesinde hem de bölgeden tahliye edilen depremzedeler için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

OLUMSUZ DUYGULARDAN UZAKLAŞIRLAR

Kocaeli Valiliği İl Uyum Komisyonu başkanlığındaki depremzedeleri Darıca Balyanoz Eğitim Tesisleri ve Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nda ağırlayan Büyükşehir grupları, depremin yarattığı olumsuz duygulardan uzaklaşmaları için çocuklarla birlikte çeşitli etkinlikler de düzenliyor. deprem tarafından. Futbol oynamak aktivitelerden biridir. Bu kapsamda depremzedeler, uzman öğretmenler eşliğinde halı sahada futbol oynayarak gergin anları unutmaya çalışıyor.

ÇOCUKLAR SOSYAL OLUYOR

Oyun oynamanın bu süreçte depremzede çocuklar için çok faydalı bir aktivite olduğunu ifade eden Büyükşehir yetkilileri, “Çocuklarımız etkinliklerle sosyalleşiyor. Zihinsel ve ruhsal olarak rahatlarlar. çocuklar

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberbayrampasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu